Średnio prawie 3400 zł wydadzą w tym roku Polacy na wakacyjny wyjazd. Większość (57%) osób sfinansuje ten wydatek z oszczędności, niecała 1/3 (31%) – wykorzysta bieżące dochody, a 5% – wspomoże się kredytem lub pożyczką. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.
Bałtyk wygrywa z zagranicą
„W tym roku najpopularniejszym kierunkiem wyjazdu jest polskie morze. Nad Bałtyk wybiera się 39% badanych. Nieco mniej popularne są kierunki zagraniczne. Te wskazywane są przez 32% respondentów. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się polskie góry, na które wskazuje 15% badanych, i Mazury, gdzie uda się ok. 9% respondentów” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Karolina Łuczak, kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska.
Turyści zmotoryzowani
A w jaki sposób chcemy dotrzeć na miejsce swojego tegorocznego wakacyjnego wypoczynku? Najczęściej – samochodem. Z auta zamierza skorzystać 61% osób. Pozostałe środki transportu będą wybierane znacznie rzadziej.
Wakacyjny wyjazd nie dla wszystkich
38% Polaków w tym roku na wakacje jednak nie wyjedzie. Dlaczego? Najczęstszą przyczyną są pieniądze – na ich brak wskazuje 55% osób. Inne podawane powody rezygnacji z wyjazdu to stan zdrowia (23%), przekonanie, że najlepszym miejscem wypoczynku jest dom (20%), czy niemożliwość wzięcia urlopu (10%).
foto: archiwum